Між 20 і 30 км на південь від Києва на правому березі Дніпра розкинулася лісопаркова зона — Конча-Заспа.
Звідси відкривається чудовий краєвид на дніпровські затоки. Зелене привілля Конча-Заспівського лісопарку розташоване на дніпровських заливних землях. В цій місцевості поєднані: хвойно-листяний лісовий масив, мальовничі галявини, чагарники жостеру, барбарису, терну та ліщини.
Між деревами виблискує блакитна гладь озер. Найбільші з них — Конча і Заспа, які згадуються ще в історичній писемності 16-го століття. У середині 17-го століття козаки Богдана Хмельницького розгромили тут війська Януша Радзвілла, коронованого гетьмана Литви. В першы роки 20-го століття ця місцевість з унікальним дубовим гаєм належала частково київським Видубицькому жіночому та Введенському монастирям, а частково — царській родині.
Що означають слова Конча-Заспа, сказати буквально дуже важко.
Найбільш поширені дві легенди. У першій говориться, що під час війни київських слов'ян із татарами втомлені воїни розташувалися тут на відпочинок. Більшість із них заснула, але ті, хто не спав, усвідомили усю небезпеку становища. Вороги могли їх просто знищити. Тому вони почали будити інших криком: «Кінчай спати!»
Інша легенда свідчить про те, що у період визвольної війни українського народу проти шляхетської Польщі в цій місцевості був розташований укріплювальний вал, який називався «Кінець засипу». Це, вважають, і послужило появою назви «Конча-Заспа».
Чисте повітря, близькість Дніпра, ліс — умови, які зробили цю місцевість курортною. Особливо гарно у Кончі-Заспі влітку, коли зеленіють луки, а на воді розквітають білі лілії. У наш час Конча-Заспа — одна із найбільших київських зон відпочинку.