Якщо у Вас або Ваших родичів через 2 місяці після інсульту зберігається параліч або інші зміни — негайно телефонуйте за номером:
(044) 259-24-50
(044) 259-22-24
Ви можете безкоштовно отримати анкету для оцінки тяжкості інсульту, якщо відправите лист на e-mail: VertigoLabKoncha_Zaspa@inet.ua
Інсульт – один із різновидів мозкового удару, який спровокований раптовою зупинкою кровопостачання певних частин головного мозку або крововиливом у мозок. Як перша, так і друга причина провокують дисфункцію і відмирання клітин головного мозку.
Слід зазначити, що в результаті загибелі нервових клітин утворюється порушення або повна втрата певних функцій тих частин тіла, за діяльність яких ці клітини відповідали. У деяких випадках у пацієнтів, що перенесли інсульт, функціональність може бути повністю відновлена, однак, у багатьох дисфункція зберігається. Це стає однією з причин появи інвалідності в тій чи в іншій мірі.
Виразність неврологічних порушень, які відбуваються, знаходиться в прямій залежності від розташування і розміру інсульту. Загальновідомо, що за ліву половину тіла відповідає права півкуля головного мозку, а у правшів бере безпосередню участь у функціях візуально-просторового сприйняття й уваги. Що ж стосується лівої півкулі, то вона управляє правою половиною тіла, причому, у правшів та у більшої половини лівшів вона бере участь в управлінні функціями мови — розмова та сприйняття.
Порушення нормального функціонування однієї з півкуль мозку веде до порушення мовних або візуально-просторових функцій людини. Професійна медична реабілітація після інсульту — це один із найбільш ефективних методів по відновленню функцій, дієздатність яких була порушена в результаті перенесеного удару. Проведення реабілітаційних процедур досвідченими лікарями-реабілітологами санаторію "Конча-Заспа" дозволяє досягти помітних поліпшень фізичного стану пацієнта і навіть повністю відновити працездатність втрачених функцій.
Слід зазначити, що реабілітаційний період буває більш тривалим і важким, — все залежить від індивідуальних особливостей і стану пацієнта. Як правило, гарні результати досягаються протягом 3-6 місяців, але в багатьох випадках помітне поліпшення можливе за коротший проміжок часу.
МЕТОДИ РЕАБІЛІТАЦІЇ
У санаторії "Конча Заспа" для реабілітації після інсульту застосовуються новітні методики, які неодноразово довели свою ефективність на практиці.
Гідротерапія (лікування за допомогою водних процедур) - використання різних властивостей води для відновлення рухових і чутливих функцій, поліпшення харчування органів і тканин. Так, вихрові потоки води лікувальних душів і гідромасажної ванни сприяють відновленню чутливості у кінцівках. А релаксуюча дія лікувальних ванн дозволяє досягти повної нормалізації тонусу в уражених кінцівках. Для проведення сеансів лікувального плавання в басейні у пацієнтів з інсультом треба враховувати ряд особливостей. Заняття в басейні повинні бути лікувально-тренувальними, тому він має бути досить великим, щоб пацієнт мав можливість щодня розширювати свій руховий режим. Крім перерахованих вище, наш басейн має низку спеціальних (комфортних) можливостей, які допомагають пацієнтам спокійно переміщуватися, переодягатися і готуватися до процедури лікувального плавання в басейні.
Кінезо-терапія, механо-терапія (лікування рухом) - використання для рухової реабілітації пацієнтів з інсультом спеціальних тренажерів і механічних пристроїв для здійснення активних і пасивних рухів у пошкоджених кінцівках. Великі суглоби рук і ніг, велика маса нерухомих кінцівок — не перешкода для сучасних апаратів («Біодекс» і «Кінетек») для пасивної розробки суглобів. Найдрібніші суглоби пальців допоможе індивідуально розробити маестро механотерапії кисті — апарат Кінетек Маестро. Балансотерапія — тренування координації рухів та стійкості, що проводиться на, так званих, баланс-платформах. Дві різні модифікації платформ, які є в нашому санаторії, дозволяють різноманітно й адекватно підібрати програму тренування для кожного пацієнта індивідуально. Ротаційна вестибулярна терапія проводиться на спеціальному стенді, який обертається, що дозволяє нам тренувати та відновлювати функцію вестибулярного аналізатора. Заняття на сучасних кардіотренажерах і тредмілі, якими управляють дистанційно за допомогою комп'ютера, відкривають величезні можливості для співдружньої активної кінезіотерапії. Лікувальна фізкультура із висококваліфікованими інструкторами — основний компонент активної реабілітації.
Електро-світло-лікування — лікування з використанням різних видів електрострумів і фізичних видів випромінювання. Багатофункціональна фізіотерапевтична система «Інтелект» дозволяє виконувати програми, що спрямовані на немедикаментозне лікування. Це спеціальні програми для поліпшення кровообігу в організмі, поліпшення провідності нервів і підвищення сили м'язів. Також є додаткові програми стимуляції імунітету та знеболювання. Кріотерапія, лазеротерапія, магнітотерапія, лімфодренаж використовуються, як додаткові методи лікування різних видів порушення обміну в руках і ногах, а також організму в цілому.
Грязелікування, ручний масаж — застосовуються з метою досягнення розслаблення м'язів і тканин, поліпшення рухів у кінцівках. Масаж в електростатичному полі поєднує у собі механічний та протинабряковий електричний вплив, а комбінація цих двох методик на нашому апараті «Хівамат» дає більш повноцінний результат для зниження спастичності в окремих м'язах і тканинах.
Лікувальна ходьба — один із найважливіших компонентів для реабілітації. Спеціально обладнані пішохідні доріжки на вулиці та просторі внутрішні переходи в корпусах санаторію створюють ідеальні умови для тренувальної ходьби.